Духовно-моральне виховання

У навчальній програмі «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнсько-моральних цінностях» виділено вісім тематичних розділів:

• Світ — чудовий задум Творця
  • Дитина — Боже творіння
  • Любов — найвища заповідь Христа
  • Моральні закони Святого Письма
  • Моральні чесноти у старозавітних образах
  • Любов і милосердя в земному житті Ісуса Христа
  • Християнські свята в культурі українського народу
  • Відданість Батьківщині на прикладах національної духовної культури

Кожний тематичний розділ висвітлює окремий напрямок, а саме: походження природи, людини, сім’ї, суспільства, людських чеснот, ознайомлює із засновником християнства, показує вплив християнських свят та виховання патріотизму на прикладах національної духовної культури. Розділи є загальними для молодшого, середнього та старшого дошкільного віку, але доповнюють і розширюють інформацію відповідно до вікових можливостей сприйняття матеріалу дошкільнятами. Наприклад, тематичний розділ «Любов — найвища заповідь Христа». Молодша група: вчити виявляти любов до мами, тата, сестрички, братика, бабусі та дідуся. Середня група: практикувати поширення любові не лише на родину, а й на оточуючих людей, друзів, сусідів тощо. У старшій групі вчити виявляти любов до Бога та до ближніх (одиноких, сиріт, знедолених, інвалідів, безпритульних тощо).

Навчальна програма «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнсько-моральних цінностях» є християнсько-світоглядного культурного та освітньо-виховного спрямування, яка вибудовується як фундамент буттєвих цінностей сучасної дитини. вона не є вченням віри, не включає релігійних обрядів, не ставить за мету залучення до певної конфесії й передбачає виховання в дітей поваги до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань інших людей, здатності до співжиття в полікультурному та поліконфесійному українському суспільстві.