ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів

Засідання команди супроводу дітей з ООП

03.12.2022 "Квітка добра"

Вихователь :Прозірай Н.Е.

На виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні Міністерство освіти і науки України у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International, та за підтримки Радниці-Уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Радниці-Уповноваженої з питань безбар’єрності у листопаді-грудні 2021 року проводитиме інформаційну кампанію «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Кампанія складається із чотирьох етапів:

1 етап – інформування щодо зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами (листопад-грудень 2021 р.);

2 етап – інформування про підтримку родин в складних життєвих обставинах (січень – лютий 2022 р.);

3 етап – інформування про шкоду виховання дитини в інституційних закладах (березень – квітень 2022 р. );

4 етап – інформування про доступність інклюзивної освіти для кожної дитини (травень – червень 2022 р.).

Всі інформаційні матеріали кампанії можна завантажити за посиланням: https://fex.net/uk/s/7ct6xvc або https://drive.google.com/drive/folders/1bVvdLuP6wS4BY4GW-iKSeub0IGQzOtTw?usp=sharing

В Україні створили електронний “Довідник безбар'єрності”
Четвер, 4 листопада 2021 16:31
В Україні з’явився електронний «Довідник безбар’єрності», у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. «Довідник безбар’єрності» створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
Наразі довідник містить 4 основні розділи: -«Складові безбар’єрності» - «Правила мови» - «Словник» - «Безбар’єрний календар» У розділі «Складові безбар’єрності» простою та доступною мовою розкривається поняття безбар’єрності. Що таке, власне, бар’єри, інклюзія, залучення, недискримінація, прийняття, доступність тощо.
В розділі «Правила мови» сформульовані та пояснені загальні підходи до безбар’єрного спілкування. Наприклад, ставити себе на місце людини, утримуватися від узагальнень та категоричності, уникати маскувальних слів.
З розділу «Словник» можна дізнатися, чи коректно вживати ті чи інші слова стосовно різних людей. Наприклад, не вживаємо «інвалід», правильно - «людина з інвалідністю», не «сонячна людина», а «людина із синдромом Дауна», не «люди поважного віку», а «люди старшого віку». У розділі «Безбар’єрний календар»- зібрані важливі дати, визначні та пам’ятні дні з поясненням, як їх відзначати та коли привітання є недоречними.
У кожному з розділів працює пошук. На головній сторінці електронного «Довідника безбар’єрності» - ілюстрації, які розкривають поняття безбар’єрності. Тут також можна пройти тест, щоб перевірити власну толерантність та коректність. «Довідник безбар’єрності» - це проект з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, його також можна доповнювати.
Електронна версія Довідника доступна за посиланням https://bf.in.ua/